Wiki » History » Revision 4
« Previous |
Revision 4/16
(diff)
| Next »
David Božjak, 11.01.2012 18:56
Don't throw that away!
(working title)¶
- Table of contents
- Don't throw that away!(working title)
Ideje za ime¶
Zaenkrat je zadeva še vedno znana kot "Don't throw that away" seveda pa je to working title.
Sem bom napisal vsako misel, ki bi morda bila v povezavi z našim projektom, če se morda komu utrne dobra ideja za ime:
Čez sedem let vse prav pride.
saveIT - kao prihrani denar, prihrani čas itd. pa še kratko je.
bazar - morda porabimo to besedo, ampak sama ne more biti
Pomembni datumi¶
Naslednji sestanek: ponedeljek, 16.1.2012
Atene: 25. Marec - 6. April
Delitev dela¶
Spletna aplikacija - Alex Bešir
Podatkovna baza - JAnez Barbič, Vanč Levstik
Vodenje projekta, dokumentacija, predstavitev - David Božjak
Ideja projekta¶
Uradnega wiki žal še nisem imel časa začeti, sem pa ločil Eneraptor v svoj wiki page, tako da se vsebina ne bo izgubila. Zaenkrat tukaj prilagam le uvodno vsebino, ki je bila poslana Vanču.
Tukaj gre za nekakšno združenje dveh ločenih idej (moje in profesorjeve), a oba poudarjava, da na idejo nisva posebno navezana. Če ima kdorkoli kaj boljšega v mislih ali pa ima vizijo za izboljšanje trenutne ideje, so vsa mnenja več kot dobrodošla.
Ideja je, da bi naredili nekakšen portal za izposojanje, podarjanje (itd.) stvari ali uslug. Želimo biti green tako da povežemo ljudi, ki (na primer) ne potrebujejo več starega plašča z ljudmi, ki bi ga lahko uporabili. Stvar je bolj splošna, saj ni nujno, da bi stvar uporabljali le za svoj prvoten namen, lahko bi jo uporabili tudi v druge namene. Primer: Staro mizo, ki je nihče več ne rabi, se lahko uporabi tudi kot material (spremeni namen v klubsko mizico ali "dilo"), iz nje se lahko naredi novo iverko ali v najslabšem primeru uporabi kot kurjavo. Razmišljali smo, da bi v to vključili tudi storitve (na primer prevoz - zakaj bi se vozil naokoli z skoraj praznim kombijem, itd.)
Ideja je bila tudi, da uvedemo nekakšne "licence" (kot za slike na spletu - copyright, creative commons, itd) s katerimi darovalci stvari (ali ponudniki storitev) povedo kaj se lahko in kaj se ne sme s stvarjo zgoditi po tem, ko jo preda. Primer: Lastnik knjige želi, da ostane v sistemu in si jo uporabniki le posojajo na prej - noče, da pristane pozabljena na zaprašeni knjižni polici, ali še huje - kot kurjava. Take stvari bi v sistemu vodili v evidenci skupaj z trenutnim "imetnikom", ki se ga lahko preko sistema vpraša, če zadevo še vedno potrebuje ali bi jo morda lahko podal naprej.
Cilj sistema je, da ga s pomočjo tehnologije in znanja naredimo boljšega in uporabniku bolj prijaznega in bolj uporabnega, kot so trenutne rešitve (Alex nam je povedal za http://www.podarimo.si/). Govorili smo o strojnem učenju, o gamification, o povezovanju z drugimi mediji / socialnimi omrežji in še in še. V sistem bi prišlo več elementov, od skupnosti in z njimi povezanimi funkcijami portala, do "gamification" (http://en.wikipedia.org/wiki/Gamification , glej na primer StackOverflow) in nenazadnje morda celo nekaj teorije grafov! Idej je bilo kar nekaj, naloga za ta teden pa je da iz šuma izluščimo neko idejo za prototip, ki ga dejansko lahko naredimo in predstavimo v Atenah.
Povzetki sestankov¶
Updated by David Božjak about 13 years ago · 4 revisions